Vítejte na stránce diskusního fóra Světa Virtuálních křídel

Vítejte na stránkách fóra věnovaného nadšencům do simulátorového bojového létání z období obrovského rozvoje vojenského letectví druhé světové války.

Diskusní fórum vwings.net se věnuje třem hlavním tématům simulátorového bojového létání, tím je původní a léty vylepšovaný IL-2 Sturmovik 1946, který obsahuje vše co bylo doposud vydáno pod hlavičkou původní série IL-2 Sturmovik, dále nové verzi Cliffs of Dover (nové generaci simulátoru taktéž vydaného pod značkou IL-2 Sturmovik) a prvoválečnému Rise of Flight. Přičemž IL-2 Sturmovik 1946 zastupuje špičku* v herní simulaci leteckého boje z WWII, Rise of Flight špičku* v simulaci leteckých bojů z období WWI a Cliffs of Dover (CloD) investici do nové generace simulátoru, o jejíž výhodnosti se dá diskutovat.

Diskusní fóra za oblast původní série IL-2 Sturmovik

a Dedikované servery IL-2 Sturmovik PC série

Dále pak Létací Hardware a Software pro PC sérii

Software - diskuse (software třetích stran, hlasová komunikace, zachytávání videa)

a neodmyslitelně i diskuse věnovaná historii a faktům, jejíž oddělením od skutečnosti virtuální reality simulátoru se snažíme rozlišit skutečnost reality viděné dnešníma očima.

Fórum www.vwings.net (www.panzerkampfwagen.cz) navštěvuje z 2000 registrovaných uživatelů cca 200 (nejen) virtuálních pilotů průběžně a zhruba 100 denně z celkových 1200+ návštěv za den. Z více jak 5 000 000 návštěv, od konce roku 2005, tvrvala každá průměrně 7 minut s odchodem z první zobrazené stránky pouze ve 26% případů. Poslední rok byl zobrazen obsah fóra 2 250 000 krát, téměř o milion více než v roce 2008, je tedy stále o čem diskutovat a co číst i přes fakt, že provozovatelé sami nepublikují téměř žádný obsah a uživatelské články jsou mnohdy zastaralé neustálým vývojem, který reprezentují nekončící diskuse ve fóru.

*) je myšlena pouze oblast bojů v části letecké simulace, které dle dostupných informací a měření zatím nikdo nekonkuruje tak významně, aby oba letové bojové simulátory jen ohrozil

Historie domén

Původní doména vwings.org (2003-2005)

vwings.czechlions.cz (2005)

vwings.net 2005 (sturmovik.cz)

www.panzerkampfwagen.cz 2013 (sturmovik.cz, cliffs-of-dover.cz)

vwings.net 2015 po současnost (sturmovik.cz, cliffs-of-dover.cz)